İlaçsız Tüp Bebek

İlaçsız Tüp Bebek Nedir?

Klasik tüp bebek tedavisinden farklı olarak ilaçsız tüp bebek tedavisinde yumurtalar olgunlaşmadan toplanmaktadır. Olgunlaşması laboratuvar ortamında yapılmaktadır. Çünkü bazı hastalar yumurtanın olgunlaşması için kullanılan ilaçtan zarar görmek istememektedir.

İlaçsız tüp bebek tedavisi özellikle polikistik over sendromu yaşayan ilaçlara aşırı cevap veren hastalara uygulanmak üzere ortaya çıkmıştır. Çünkü polikistik over sendromu yaşayan hastalar yumurtalıkları uyaran gonadotropin adlı ilacın etkisine karşı hassastırlar ve hastaneye yatacak kadar bazı komplikasyonlarla karşılaşmaları olasıdır.

İlaçsız Tüp Bebek Yöntemi Kimlere Yapılır?

İlaçsız tüp bebek yöntemi yumurtası az olan, polikistik over sendromu yaşayan kadınlara yapılabilir. İğne ile çok fazla yumurta toplanamayacak durumlarda tercih edilmesi gerekir. Böylece hem ilaç kullanılmaz hem de daha az masrafa sebep olur. Polikistik over sendromu yaşayan hastalarda ise komplikasyonlar yaşanmasını önler.

İlaçsız Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Hasta yumurtlamayı artırıcı tedavilerin yan etkilerini yaşamamış olur.
  • Yumurtlama enjeksiyonu yapılmadığı için daha az masraflıdır.
  • Hasta daha az sayıda kontrol ve ultrason ile tedavi olur.
  • Bu şekilde elde edilen embriyolar genetik tanı ile analiz edilebilir. Ayrıca blastokist transferi de mümkündür hatta istenirse embriyolar sonra kullanılmak üzere dondurulabilmektedir.
Prof. dr. erol tavmergen

Ön Görüşme Randevusu

İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında doktorunuzdan detaylı bilgi almak, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak, tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
Prof. Dr. Erol Tavmergen
Görüşme Talebi
Randevu & Destek Hattı
Şimdi whatsapp ile görüşün