Mikroçip Tüp Bebek Nedir?

Mikroçip Tüp Bebek Nedir?

Mikroçip tüp bebek, tüp bebek ve aşılama tedavilerinde kısırlık sorunu yaşayan çiftlere uygulanan, sperm seçmede yardımcı olan bir tedavi yöntemidir.

Sperm sayısının az, morfolojik açıdan bozuk veya hareketsiz olduğu durumarda yumurtayı doğal yoldan döllemesi mümkün olmaz. İşte bu durumda mikroçip tüp bebek yöntemi gibi tedaviler tercih edilmektedir. Mikroçip tüp bebek tedavisinde amaç tamda olarak yumurtayı dölleyebilecek kaliteli spermlerin kalitesiz olanlardan ayrıştırılmasıdır.

Mikroçip Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sperm çipleri mikro kanalcıklardan oluşmaktadır ve bu mikro kanallar sağlıklı ve kaliteli spermlerin seçiminde yardımcı olmaktadır. Sağlıklı olmayan DNA’sı ufak da olsa hasarlı olan sperm bir bölümde, kaliteli ve hasar görmemiş olan spermlerde bir bölümde toplanarak ayrıştırılmakta böylece yumurtayı döllemekte sağlıklı olanlar kullanılmaktadır.

Mikroenjeksiyon yöntemiyle ayırt edilmiş olan bu sağlıklı ve kaliteli spermler yumurta hücresi ile döllendirilmektedir. Böylece oluşan sağlıklı embriyolar ile gebelik şansı artmaktadır.  

Mikroçip Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Başarı oranını yükselmesine yardımcı olan mikroçip tüp bebek tedavisinde kaliteli ve sağlıklı sperm seçimi sonrası kaliteli embriyolar oluşmaktadır. Bu da sağlıklı bir bebeğin dünyaya getirilmesini sağlar. Ayrıca işlem tüp bebek tedavisinde deneme sayısını da azaltarak maddi ve manevi kazanç sağlar.

Prof. dr. erol tavmergen

Ön Görüşme Randevusu

İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında doktorunuzdan detaylı bilgi almak, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak, tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
Prof. Dr. Erol Tavmergen
Görüşme Talebi
Randevu & Destek Hattı
Şimdi whatsapp ile görüşün