Tüp Bebekte Tekrarlanan Başarısızlıklar

Tüp Bebekte Tekrarlanan Başarısızlıklar Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinde yapılan embriyo transferi sonrasında 3 ya da daha fazla gebelik olmadıysa bu tekrarlanan başarısızlık olarak görülür. Tüp bebekte tekrarlanan başarısızlığın nedenleri rahim içinde oluşan miyomlar, polipler, kürtaj, ameliyattan sonra olan yapışıklıklar, çikolata kistleri, tüpte meydana gelen tıkanıklıklar, iltihaplar, karın içi yapışıklıklar olabilir.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında çiftlerin mutlaka kromozomal değerlendirmesi yapılmalıdır. Problemin ne olduğu ortaya çıkarsa buna yönelik tedavi uygulandıktan sonra tüp bebek tedavisi uygulanabilir.

Tüp Bebek Öncesi Çiftlerin Değerlendirilmesi

Günümüzde çiftler iş ve yaşam şartları nedeniyle çocuk sahibi olmayı ertelemekte bu nedenle yaşa bağlı olarak yumurta ve sperm sayılarında azalma olmaktadır. Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftler tüp bebek tedavisine yönelmektedir.

Tüp bebek tedavisinden önce erkek ve kadın ayrı ayrı değerlendirilmeli ve infertilitenin sonucu belirlenmelidir. Probleme yönelik çözüm sağlandıktan sonra da tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır.

Prof. dr. erol tavmergen

Ön Görüşme Randevusu

İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında doktorunuzdan detaylı bilgi almak, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak, tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
Prof. Dr. Erol Tavmergen
Görüşme Talebi
Randevu & Destek Hattı
Şimdi whatsapp ile görüşün